Działając w duchu patriotyzmu

4 Maja 2023

Dnia 2 maja 2023 r. reprezentanci oraz wolontariusze Fundacji Polemika rozdawali mieszkańcom Opatowa biało-czerwone flagi. W akcji wzięły udział cztery osoby, dwóch wolontariuszy i reprezentanci Fundacji - Prezes, Marcin Wróblewski oraz Przewodnicząca Rady Fundacji, Aleksandra Grzyb. Łącznie rozdano ponad 250 flag.

Święto flagi jest okazją do wyrażania szacunku dla naszych narodowych symboli i przypominania o ich wartościach. Korzystając ze sposobności reprezentanci oraz wolontariusze Fundacji Polemika rozdali symboliczne flagi, tym samym przyczyniając się do promocji patriotyzmu w społeczeństwie. Flagi dystrybuowano na opatowskim Rynku, ulicach i przed sklepami.

Akcja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców, którzy z chęcią przyjmowali darowane im flagi. Wielu mieszkańców wyraziło wdzięczność za możliwość uczestnictwa w takiej inicjatywie. Rozdawane flagi stały się nie tylko ozdobą na ich balkonach i w oknach, ale również manifestacją ich dumy z przynależności do wspólnoty, regionu i kraju. Działanie było doskonałym przykładem tego, jak lokalna społeczność może zaangażować się w wydarzenia o charakterze narodowym, budując jednocześnie więzi społeczne. Była to nie tylko celebracja symboli narodowych, ale także manifestacja jedności i wspólnoty, które są fundamentem silnego społeczeństwa.

Wydarzenie zorganizowano w ramach realizacji zadania “Młodzi Też Potrafią” realizowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.