O Fundacji

Fundacja Polemika powstała 4 listopada 2020 r. Jako fundacja na początku naszej działalności tworzyliśmy przestrzeń dla młodych dziennikarzy ,którzy pragną rozwijać swoje umiejętności i talenty.

Wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego, działania osób i instytucji na rzecz ochrony praw i wolności obywatelskich oraz tworzenia przestrzeni dla pluralistycznej debaty wokół istotnych spraw publicznych, w duchu troski o dobro wspólne.

Celami fundacji są:

• Promowanie aktywizmu społecznego i obywatelskiego;
  • Podejmowanie działań na rzecz pluralizmu politycznego;
  • Edukowanie młodzieży w zakresie nauk społecznych;
  • Dbanie o kulturę dyskusji w sferze publicznej;
  • Zachęcanie młodych obywateli do dbania o naturę i środowisko.
O Zespole

Prezes Fundacji

Marcin Wróblewski

Marcin Wróblewski jest wieloletnim działaczem organizacji społecznych, który zawodowo zajmuje się organizacją oraz koordynowaniem projektów. Zasiadał w Radzie Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej oraz pełnił funkcję sekretarza dyrektora w gabinecie organizacyjnym wicepremiera w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przewodnicząca Rady Fundacji

Aleksandra Grzyb

Aleksandra Grzyb od lat aktywnie działa w III sektorze. Bierze czynny udział w realizacji licznych projektów mających na celu pobudzić życie lokalnych społeczności na terenie województwa Świętokrzyskiego.

Członek Rady Fundacji

Mikołaj Szczygieł

Mikołaj Szczygieł jest osobą silnie zaangażowaną w życie jego lokalnej społeczności. Pomimo młodego wieku organizuje on wiele wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców z jego gminy.