Dzień Dziecka w Nowem

5 Czerwca 2023

Dnia 3 czerwca 2023 r. w Nowem odbyła się pełna konkursów i atrakcji uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej, Koło Gospodyń Wiejskich “Wisienki” z Nowego oraz Fundacja Polemika.

Mieszkańcy gminy Ożarów zjednoczyli się w radosnym świętowaniu Dnia Dziecka, organizując wyjątkową imprezę, która na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Na przybyłych dzieciaków z lokalnej i ościennych miejscowości czekało wiele niespodzianek i nagród. Przygotowano liczne konkursy, zabawy ruchowe i taneczne. Uczestnicy mogli sprawdzić się w quizach i łatwych łamigłówkach. Fundacja Polemika przygotowała słodkie upominki dla najmłodszych, które wręczył Członek Rady Fundacji, Mikołaj Szczygieł. W wydarzeniu wzięło udział 87 osób.

Organizacja Święta Dziecka w Nowem to nie tylko zabawa i radość, ale także wyraz troski o najmłodszych mieszkańców. Inicjatywa pokazała, jak istotne jest tworzenie miejsc, gdzie dzieci mogą się bawić, rozwijać i tworzyć wspomnienia na długi czas. Przedstawiciele  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej oraz Koła Gospodyń Wiejskich “Wisienki” z Nowego potrafili stworzyć wyjątkowe wydarzenie, które integruje społeczność i przyczynia się do budowania silnych więzi międzyludzkich.

Działanie przeprowadzono w ramach realizacji zadania “Młodzi Też Potrafią” realizowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.