Najpiękniejsze pieśni wybrzmiały podczas koncertu patriotycznego

4 Maja 2023

Dnia 3 maja 2023 r. o godz. 18:00 w Klasztorze i Kościele OO. Bernardynów w Opatowie odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację STAN-ART oraz Fundację Polemika.

Z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja usłyszeliśmy najstarsze pieśni patriotyczne. Nie zabrakło również tych współczesnych, znanych zwłaszcza w okresie Solidarności, m.in. “Mury” Jacka Kaczmarskiego. Podczas koncertu wybrzmiały także pieśni religijne z racji przypadającej 3 maja w kościele katolickim uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Pieśni wykonał chór “NOVI” oraz wokaliści, którym dyrygował i dogrywał dyrektor Opatowskich Szkół Sztuk Artystycznych - Zdzisław Staniszewski. W koncercie wzięły udział 153 osoby.

Niezapomniany Koncert Patriotyczny przypomniał wszystkim o sile jednoczenia się w imię wspólnych wartości, które są fundamentem naszej narodowej tożsamości. Wydarzenie to nie tylko dostarczyło chwil wzruszenia i dumy, ale także stanowiło wyjątkową okazję do integracji społeczności lokalnej poprzez wspólne przeżywanie wartości patriotycznych.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach realizacji zadania “Centrum Aktywności Obywatelskiej” finansowanego z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.