Otwarcie Klubu Senior+ w Jakubowicach

3 Kwietnia 2023

4 marca 2023 r. w świetlicy w Jakubowicach odbyła się uroczystość otwarcia Klubu Senior+. Jako, że otwarcie Klubu było połączone ze zbliżającym się Dniem Kobiet, członek Rady Fundacji, Mikołaj Szczygieł wręczył zebranym kobietom słodkie upominki ufundowane przez Fundację Polemika.

W wydarzeniu uczestniczyło 126 osób. Włodarze gminy przecięli symboliczną wstęgę, oficjalnie otwierając nowo powstały Klub. Uroczystość zakończyła się wspólnym biesiadowaniem zebranych gości, w tym Klubów Seniora należących do gminy Ożarów. Obecni podczas wydarzenia chór i wokaliści zaśpiewali m.in. “Lat młodości nikt nie odda”, “Czerwone jagody”, “Dziś późno pójdę spać” oraz “Meluzyna”. Gospodarze przygotowali tort dla wszystkich uczestników uroczystości.

Klub Seniora to nie tylko przestrzeń dla osób starszych, ale również inwestycja w rozwój społeczności lokalnej. Wspólne starania nad stworzeniem tego miejsca świadczą o silnej potrzebie budowania wspólnoty, która obejmuje wszystkich, niezależnie od wieku. Otwarcie Klubu Seniora to z pewnością kamień milowy w rozwoju społeczności gminy ukazujący, że aktywność i wspólne doświadczenia mogą sprawić, iż każdy etap życia staje się wartościowy i pełen radości.

Organizatorami wydarzenia byli Klub Seniora w Jakubowicach i Urząd Miejski w Ożarowie.

Działanie przeprowadzono w ramach realizacji zadania “Centrum Aktywności Obywatelskiej” finansowanego z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.